Ćwiczenia osobowości Przejdź do:

Możliwości menedżera

Wypełnić rubryki tabeli, wykorzystując znajomość siebie samego i rezultaty zalecanych ćwiczeń.
niska ocena średnia ocena wysoka ocena
Ambicja
Autoćwicząc od podstaw, radzę zacząć od prostego sprawdzianu ilorazu inteligencji, by przejść do zabaw logicznych i gier matematycznych, na matematycznych paradoksach kończąc.
Asertywność
Autoćwiczenia najtrafniej rozpocząć od sformułowania odmowy wykonania błędnego polecenia bezpośredniego przełożonego. I przedstawienia mu uzasadnienia odmowy.
Charyzma
Autoćwiczenie musi obejmować napisanie eseju, definiującego uznawane wartości, wielkość kosztu przywództwa jaki menedżer gotów jest ponieść oraz skalę determinacji w realizacji planowanych przedsięwzięć w stosunku do ludzi i litery prawa. Na co dzień ćwiczeniem powinno być stawianie współpracownikom maksymalnie wysokich wymagań.
Decyzyjność
Autoćwiczenie musi obejmować analizę rzeczywistych przypadków z przeszłości tak, by możliwe było porównanie decyzji rzeczywistych z wymyślonymi w czasie ćwiczenia. Udział w grach, opartych o decyzje wynikające z analizy jak szachy, poker lub intuicji jak wyścigi konne.
Ego
Autoćwiczenie sprowadza się do gry w szachy, zarówno czarnymi jak i białymi i uczciwe przyznawanie przed samym sobą w trakcie partii, który z kolorów jest faworyzowany kosztem drugiego.
Egoizm
Autoćwiczenia muszą skupiać się na kształceniu umiejętności głośnego i jednoznacznego nazywania i uzasadniania własnych potrzeb, ale też na umiejętności nazywania potrzeb innych.
Empatia
Autoćwiczenie skupia się na rozmowach, w których słuchanie jest głównym elementem ćwiczenia i nie wolno mylić słuchania z posłuszeństwem. Naucz się słuchać innych w stopniu gwarantującym ci karierę.
Etyka
Autoćwiczenie polega na zajęciu miejsca dla publiczności na sali rozpraw, podczas procesu menedżera oskarżonego o zamiar działania na szkodę spółki lub oskarżonego o brak nadzoru nad pracownikiem przestępcą.
Intuicja
Autoćwiczenie sprowadza się do rozwiązywania zadań z rachunku prawdopodobieństwa.
Koncentracja
Autoćwiczenie menedżerskie polega w tym wypadku na jednoczesnym czytaniu sprawozdania finansowego, rozmowie telefonicznej i oglądaniu serwisu informacyjnego w telewizji. Ocena powodzenia każdej z tych czynności z osobna należy do menedżera.
Przedsiębiorczość
Autoćwiczenia mogą jedynie pokazać różnicę pomiędzy warunkami jakie spełnia przedsiębiorca, a możliwościami menedżera. Wymyślenie nowej firmy od zera i zainwestowanie w nią własnych pieniędzy. Nic więcej, nic mniej.
Pamięć
Autoćwiczenia muszą zawierać metody i sposoby rozszerzania dotychczasowych granic, wyznaczonych przez uruchamiane możliwości mózgu, na przykład w zapamiętywaniu coraz większej ilości ze zbioru stu przypadkowo dobranych słów, np. dzięki powiązaniu usłyszanych słów z otaczającymi przedmiotami.
Skłonność do ryzyka
Autoćwiczenia obejmują przekraczanie dotąd nienaruszonych granic, jak na przykład skok spadochronowy z instruktorem. Także wystąpienia publiczne oraz udział w medialnych debatach.
Samodoskonalenie
Autoćwiczenia to doprowadzenie do publikacji w renomowanym piśmie branżowym autorskiego tekstu menedżera na temat wybranego problemu.
Talent
Bez ćwiczeń. Choć nie, dlaczego. Losowy wybór, na przykład przez rzut monetą, jednej z wybranych dziedzin twórczości. I wystawienie swoich dzieł pod ocenę publiczności.
Upór
Autoćwiczenia polegają na dyskusji z grupą adwersarzy i obronie wylosowanego stanowiska czy poglądu w kilkuminutowym wystąpieniu przed grupą słuchaczy, którzy głosują za lub przeciw przyjęciu uzasadnienia. Wystąpienia trwają tak długo, aż menedżer uzyska poparcie wszystkich głosujących lub zrezygnuje. Wzorem „12 Angry Men” z 1957 roku Sidneya Lumeta czy „ 12” z 2007r. Nikity Michałkowa.

Wykłady

Zobacz wszystkie
wróć do góry

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Nasze publikacje

Oferty