Ćwiczenia osobowości Przejdź do:

Ograniczenia menedżera

Wypełnić rubryki tabeli, wykorzystując znajomość siebie samego i rezultaty zalecanych ćwiczeń.
niska ocena średnia ocena wysoka ocena
Altruizm
Autoćwiczenie to grupowe ustalanie cech rynkowego produktu, wspólne projektowanie tego samego produktu przez przypadkowe osoby w jednym zespole z menedżerem.
Autokreatyzm
Autoćwiczenie to lektura książek Władysława Bartoszewskiego i książek o Władysławie Bartoszewskim.
Bezkompromisowość
Autoćwiczenie polega na analizie elementów zarządzania scenariuszowego i analizie założeń do możliwych scenariuszy dla własnej firmy.
Chwiejność
Autoćwiczenie to autoanaliza cech menedżerskich, wypisanie na kartce papieru słabych i mocnych stron osobowości.
Dogmatyzm
Autoćwiczenie to shierarchizowanie zasad, według których menedżer zarządza lub uważa, że zarządza.
Formalizm
Autoćwiczenie, pomagające zrozumieć istotę problemu, polega na oglądaniu realistycznych rysunków i abstrakcyjnych obrazów tego samego twórcy. Jak w księdze zdziwień Andrzeja Dudzińskiego i Jonasza Kofty, piszących: „rzeczy dzieją się potworne, kiedy treść przerasta formę”.
Oportunizm
Autoćwiczenie jest prostym nazwaniem praw posiadanego dekalogu i wypisaniem praw niestosowanych.
Pracoholizm
Jest to przykład konfrontacji z samym sobą. Wszelkie rady są bezwartościowe. Do potrzeby i konieczności ćwiczeń, każdy musi dojść sam.
Pycha
Autoćwiczenie polecane, to wycieczka do NYC do Rockefeller Center. Nad wejściem jest napis dla przechodniów i wchodzących, który w wolnym tłumaczeniu brzmi: „jeśli jesteś taki mądry, dlaczego nie jesteś taki bogaty”?
Trema
Autoćwiczenie musi dać pewność, że na każde pytanie jesteśmy zdolni odpowiedzieć. Nigdy nie będzie to prawdą jeśli chodzi o wiedzę, ale może być prawdą jeśli chodzi o odbiór przez słuchaczy. Do przekonania innych w większym stopniu służy forma niż treść wystąpienia. Każdy pragmatyk musi przekonać się o tym sam.
Ufność
Autoćwiczenie jest trudne. Zakłada wykupienie jednostek uczestnictwa w funduszach o przekonywującej reklamie, ale także innych ocenionych na podstawie charakterystyk pracujących w nim ludzi. Gratuluję, jeśli z Tobą rozmawiają. To oznacza, że dajesz im do zabawy więcej niż milion złotych. Ale uważaj, bo choć będą nazywali to zarządzaniem, nigdy nie powiedzą jaki będzie wynik. Musisz ufać, że taki jak w przeszłości.
Zawiść
Bez ćwiczenia i komentarza. Skoro jest to wstydliwa choroba, tak właśnie z nią postępuj. Wstydź się.

Wykłady

Zobacz wszystkie
wróć do góry

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Nasze publikacje

Oferty