Idea

Idea klubu

Klub jest miejscem treningu menedżerskiej skuteczności. W zarządzaniu i we wszystkim, co ma wpływ na skuteczność zarządzania. Miejscem, do którego można wejść po większe umiejętności, czyli po więcej wiedzy i więcej doświadczeń. Wiedzę formalną o zarządzaniu menedżer ma dzięki wykształceniu. Wiedzę nieformalną zdobywa dzięki doświadczeniom przeżytym lub zasłyszanym. Ważne, by te zasłyszane doświadczenia przekazywane były bez cenzury oficjalnych wystąpień. Szczególnej roli dla menedżerów nabiera w chwili przygotowań, startu i w pierwszych latach zarządzania nauczenie się tego, czego w szkołach nie uczą. Otóż uczelnie nie uczą praktyki dnia codziennego. Przekazują wiedzę, w małym stopniu doświadczenie, ale w żadnym razie nie dają możliwości doświadczania.

Klub Menedżera jest miejscem, gdzie menedżer spotyka nową formę e-learningu. Pomysł na doświadczanie bez kosztów doświadczenia. Na czym ten pomysł polega? Aby odpowiedzieć sobie na te i inne pytania, trzeba w Klubie bywać.

Zapraszam do Klubu. Miejsca, gdzie wybitni menedżerowie, działający na polskim rynku, przekazują uczestnikom klubowych spotkań nieformalną wiedzę o zarządzaniu, którą posiedli w wyniku przeżytych doświadczeń. Robią to szczerze, bezkompromisowo i w różnej formie. Uważają, podobnie jak prowadzący Klub, że wykształcenie formalne nie wystarcza, by być skutecznym menedżerem. Popularne studia podyplomowe, tak ważne w CV, także są zbyt poprawne politycznie i zbyt formalne. Kuchnia władzy to nie to samo co teoretyczne rozważania o zarządzaniu - po prostu. Wielu skutecznych menedżerów zazdrośnie strzeże tajemnic swoich sukcesów. Ale są też tacy, których wielkość nie przytłacza i których stać na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami. To oni decydują o wartości klubowych spotkań.

Klub Menedżera został stworzony na wzór najstarszych, angielskich Klubów Dyrektorów. Wzorem był tu prestiżowy Athena Club, w którym miałem przyjemność bywać. Niepowtarzalna atmosfera Salonu, z nieodłącznym zapachem zmieszanych aromatów herbaty, kawy i alkoholu oraz odgłosami niczym nie skrępowanych rozmów. Cisza Biblioteki i kilka poziomów półek z książkami, wygodna czytelnia i informacje z różnych źródeł, zgromadzonych z myślą o uczestnikach klubowych spotkań. Gwar restauracji zwanej Jadalnią, z potrawami na miarę przyzwyczajeń menedżerów należących do Klubu. Ciche powitania znajomych, spotykających się w Holu i krótkie rozmowy na stojąco. Wymiana pozdrowień w Szatni, gdzie każdy ma własne miejsce do wieszania swojego okrycia i gdzie najłatwiej o dyskretne umówienie spotkania.

Wszędzie tam, gdzie przebywają uczestnicy klubowych spotkań, otaczają ich dzieła z kolekcji Klubu. Obrazy, które dla odwiedzających Klub menedżerów są wzorem dla tworzonych przez nich prywatnych kolekcji.

Klub Menedżera w wirtualnej formie nie pozwoli poczuć zapachu kawy czy potraw w Jadalni, ale zapewni wiele innych przyjemności i korzyści. Wszystko pod okiem i z udziałem prowadzących Klub, których rola polega na pomocy w organizowaniu kontaktów pomiędzy menedżerami, pomiędzy menedżerami a ekspertami, na zapewnieniu dostępu do materiałów interesujących menedżerów, materiałów jakich nie znajdą w żadnym innym miejscu.


Raz jeszcze zapraszam do Klubu.

Mirosław Wróbel

Redaktor naczelny portalu

Wykłady

Zobacz wszystkie
wróć do góry

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Nasze publikacje

Okładka

Budowanie wizerunku i relacji

Piotr Tymochowicz
Okładka

Ochrona informacji

Grzegorz Wesołowski
Okładka

Bezpieczeństwo decyzji

Iwona Kamińska
Okładka

Zarządzanie zdrowiem

Rafał Bułdak,
Tomasz Sawczyn

Oferty