Wszystko co może pomóc menedżerowi, by błyszczał przy stole, kiedy negocjujący wspólny projekt chcą przez chwilę odpocząć i po prostu ze sobą porozmawiać, zachowując jednocześnie pożądany wizerunek profesjonalisty na każdym polu. Jeśli podobają Ci się prezentowane przez autorów spięcia myślowe, możesz mieć podobny tekst tylko dla siebie, z prawem wyłącznego użycia - bez obowiązku podawania autorstwa. 

Film

Krótkie teksty o filmach, prezentowane w tym miejscu, nie są recenzjami. Są jedynie porównaniem różnych obrazów, historii czy zdarzeń. Z pozoru nic je nie łączy i dopiero po przeczytaniu tekstu widać, że prowadzą do tego samego wniosku, konkluzji czy twierdzenia. Inną sprawa pozostaje czy z wynikiem porównania każdy się zgodzi. Ale przynajmniej rozmowa przy stole nabiera sensu.

Media

Budzą powszechne emocje i czy chcemy czy nie wywierają na nas wpływ. Zauważalny, co jest mniej interesujące i nieuświadamiany, co ciekawe. Stąd teksty o tym, jak bronić się przed kalkami cudzych myśli.

Sztuka

Parafazując znane z polityki powiedzenie, można o tych felietonach powiedzieć: „każdy artysta tworzy taką sztukę, na jaką zasługuje”. Jeśli jednocześnie zależy mu na tym, jak inni ją widzą, sam nie może się bać ujrzeć jej w krzywym zwierciadle krytyka. Co, jeśli to obraz prawdziwy, choć krzywy?

Teatr

Teksty o teatrze, mówiąc wprost, są ściągą. Dla każdego, kto chce po spektaklu powiedzieć coś mądrego, a jednocześnie dającego pozory własnego zdania lub potrzebuje szybko trochę aktualnej teatralnej wiedzy.

Podróże

Nigdy dość informacji o miejscach, w których jesteśmy i ludziach z którymi przebywamy - nieważne czy u siebie, czy u nich. Ważne, by muzułmaninowi nie mówić, że jest się mediatorem, skoro w jego języku słowo to oznacza oszusta.

Zdrowie

Człowiekiem się jest, menedżerem bywa. Ale jednym drugim można przestać być z tego samego powodu: utraty zdrowia. Niech to zdanie stanowi zachętę do czytania i mówienia o tym jak być zdrowym.

Wykłady

Zobacz wszystkie
wróć do góry

Przejdź do

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Nasze publikacje

Okładka

Bezpieczeństwo decyzji

Iwona Kamińska
Okładka

Budowanie wizerunku i relacji

Piotr Tymochowicz
Okładka

Kryzys emocji

Agnieszka Dietrich
Okładka

Etykieta

Zdzisława Walkowiak

Oferty