Wszystko co może pomóc menedżerowi, by błyszczał przy stole, kiedy negocjujący wspólny projekt chcą przez chwilę odpocząć i po prostu ze sobą porozmawiać, zachowując jednocześnie pożądany wizerunek profesjonalisty na każdym polu. Jeśli podobają Ci się prezentowane przez autorów spięcia myślowe, możesz mieć podobny tekst tylko dla siebie, z prawem wyłącznego użycia - bez obowiązku podawania autorstwa. 

Film

Krótkie teksty o filmach, prezentowane w tym miejscu, nie są recenzjami. Są jedynie porównaniem różnych obrazów, historii czy zdarzeń. Z pozoru nic je nie łączy i dopiero po przeczytaniu tekstu widać, że prowadzą do tego samego wniosku, konkluzji czy twierdzenia. Inną sprawa pozostaje czy z wynikiem porównania każdy się zgodzi. Ale przynajmniej rozmowa przy stole nabiera sensu.

Media

Budzą powszechne emocje i czy chcemy czy nie wywierają na nas wpływ. Zauważalny, co jest mniej interesujące i nieuświadamiany, co ciekawe. Stąd teksty o tym, jak bronić się przed kalkami cudzych myśli.

Sztuka

Parafazując znane z polityki powiedzenie, można o tych felietonach powiedzieć: „każdy artysta tworzy taką sztukę, na jaką zasługuje”. Jeśli jednocześnie zależy mu na tym, jak inni ją widzą, sam nie może się bać ujrzeć jej w krzywym zwierciadle krytyka. Co, jeśli to obraz prawdziwy, choć krzywy?

Teatr

Teksty o teatrze, mówiąc wprost, są ściągą. Dla każdego, kto chce po spektaklu powiedzieć coś mądrego, a jednocześnie dającego pozory własnego zdania lub potrzebuje szybko trochę aktualnej teatralnej wiedzy.

Podróże

Nigdy dość informacji o miejscach, w których jesteśmy i ludziach z którymi przebywamy - nieważne czy u siebie, czy u nich. Ważne, by muzułmaninowi nie mówić, że jest się mediatorem, skoro w jego języku słowo to oznacza oszusta.

Zdrowie

Człowiekiem się jest, menedżerem bywa. Ale jednym drugim można przestać być z tego samego powodu: utraty zdrowia. Niech to zdanie stanowi zachętę do czytania i mówienia o tym jak być zdrowym.

Wykłady

Zobacz wszystkie
wróć do góry

Przejdź do

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Nasze publikacje

Okładka

Informacje

Bartłomiej Klucznik
Okładka

Kryzys emocji

Agnieszka Dietrich
Okładka

Stany lękowe

Tomasz Piss,
Jan Kaczmarek
Okładka

Ochrona informacji

Grzegorz Wesołowski
Okładka

Biblia skuteczności

Piotr Tymochowicz

Oferty