Goście salonu

Goście Salonu - menedżerowie z wielkich polskich firm i eksperci mówią o: skutecznym przywództwie, zarządzaniu kryzysem sytuacyjnym, świadomości osobowości, podejmowaniu deczyzji, etyce przedsiębiorczości, etykiecie biznesu, rynkowej konkurencji, praktyce prawa, roli informacji, wadze wizerunku, możliwościach organizacji i zarządzaniu własnym zdrowiem.

Świadomość decyzji

Cykl filmów dotyczących praktyki zarządzania i stosowania metody, którą Autor nazwał subiektywną teorią decyzji, w skrócie STD. Skala podejmowanych na co dzień decyzji nie jest warunkiem stosowania metody, jaką streszczają filmy. Przedstawione zasady obowiązują zarówno w firmie jednoosobowej, jak i w wielkiej korporacji. Niezależnie od skali zawsze decyzje menedżerów są na ich koszt.

Część 1Wprowadzenie
Na warunki brzegowe subiektywnej teorii decyzji z jednej strony składa się zrozumienie problemu, wymagającego decyzji menedżera, a z drugiej fakt, że obszarami, do których najczęściej odnoszą się menedżerskie decyzje, są sprawy związane z ludźmi, kryzysami i realizowaną strategią.
Część 2Umiejętności
Umiejętności, czyli wiedza, doświadczenie i intuicja, są podstawą zarządzania w czasach turbulentnych, a więc czasach braku ciągłości i przewidywalności zdarzeń, za którymi nauka o zarządzaniu zwyczajnie nie nadąża.

Sentencje

Typowe lewarowanie długiem. Zaciągamy go u tych, którzy zasłynęli swoją swadą i powtarzamy ich złote myśli z równym przekonaniem. Przytaczane sentencje dały ich autorom nieśmiertelność, a nam pozwalają na zgrabne puentowanie wypowiedzi.

Wykłady

Zobacz wszystkie
wróć do góry

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Nasze publikacje

Okładka

Portret osobowości

Tomasz Piss
Okładka

Stany lękowe

Tomasz Piss,
Jan Kaczmarek
Okładka

Pamięć dla sukcesu

Marek Szurawski
Okładka

Inwestycje alternatywne

Mirosław Wróbel
Okładka

Zarządzanie zdrowiem

Rafał Bułdak,
Tomasz Sawczyn

Oferty