Goście salonu

Goście Salonu - menedżerowie z wielkich polskich firm i eksperci mówią o: skutecznym przywództwie, zarządzaniu kryzysem sytuacyjnym, świadomości osobowości, podejmowaniu deczyzji, etyce przedsiębiorczości, etykiecie biznesu, rynkowej konkurencji, praktyce prawa, roli informacji, wadze wizerunku, możliwościach organizacji i zarządzaniu własnym zdrowiem.

Świadomość decyzji

Cykl filmów dotyczących praktyki zarządzania i stosowania metody, którą Autor nazwał subiektywną teorią decyzji, w skrócie STD. Skala podejmowanych na co dzień decyzji nie jest warunkiem stosowania metody, jaką streszczają filmy. Przedstawione zasady obowiązują zarówno w firmie jednoosobowej, jak i w wielkiej korporacji. Niezależnie od skali zawsze decyzje menedżerów są na ich koszt.

Część 1Wprowadzenie
Na warunki brzegowe subiektywnej teorii decyzji z jednej strony składa się zrozumienie problemu, wymagającego decyzji menedżera, a z drugiej fakt, że obszarami, do których najczęściej odnoszą się menedżerskie decyzje, są sprawy związane z ludźmi, kryzysami i realizowaną strategią.
Część 2Umiejętności
Umiejętności, czyli wiedza, doświadczenie i intuicja, są podstawą zarządzania w czasach turbulentnych, a więc czasach braku ciągłości i przewidywalności zdarzeń, za którymi nauka o zarządzaniu zwyczajnie nie nadąża.

Sentencje

Typowe lewarowanie długiem. Zaciągamy go u tych, którzy zasłynęli swoją swadą i powtarzamy ich złote myśli z równym przekonaniem. Przytaczane sentencje dały ich autorom nieśmiertelność, a nam pozwalają na zgrabne puentowanie wypowiedzi.

Wykłady

Zobacz wszystkie
wróć do góry

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Nasze publikacje

Oferty