Idea

Idea klubu

Klub jest miejscem treningu menedżerskiej skuteczności. W zarządzaniu i we wszystkim, co ma wpływ na skuteczność zarządzania. Miejscem, do którego można wejść po większe umiejętności, czyli po więcej wiedzy i więcej doświadczeń. Wiedzę formalną o zarządzaniu menedżer ma dzięki wykształceniu. Wiedzę nieformalną zdobywa dzięki doświadczeniom przeżytym lub zasłyszanym. Ważne, by te zasłyszane doświadczenia przekazywane były bez cenzury oficjalnych wystąpień. Szczególnej roli dla menedżerów nabiera w chwili przygotowań, startu i w pierwszych latach zarządzania nauczenie się tego, czego w szkołach nie uczą. Otóż uczelnie nie uczą praktyki dnia codziennego. Przekazują wiedzę, w małym stopniu doświadczenie, ale w żadnym razie nie dają możliwości doświadczania.

Klub Menedżera jest miejscem, gdzie menedżer spotyka nową formę e-learningu. Pomysł na doświadczanie bez kosztów doświadczenia. Na czym ten pomysł polega? Aby odpowiedzieć sobie na te i inne pytania, trzeba w Klubie bywać.

Zapraszam do Klubu. Miejsca, gdzie wybitni menedżerowie, działający na polskim rynku, przekazują uczestnikom klubowych spotkań nieformalną wiedzę o zarządzaniu, którą posiedli w wyniku przeżytych doświadczeń. Robią to szczerze, bezkompromisowo i w różnej formie. Uważają, podobnie jak prowadzący Klub, że wykształcenie formalne nie wystarcza, by być skutecznym menedżerem. Popularne studia podyplomowe, tak ważne w CV, także są zbyt poprawne politycznie i zbyt formalne. Kuchnia władzy to nie to samo co teoretyczne rozważania o zarządzaniu - po prostu. Wielu skutecznych menedżerów zazdrośnie strzeże tajemnic swoich sukcesów. Ale są też tacy, których wielkość nie przytłacza i których stać na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami. To oni decydują o wartości klubowych spotkań.

Klub Menedżera został stworzony na wzór najstarszych, angielskich Klubów Dyrektorów. Wzorem był tu prestiżowy Athena Club, w którym miałem przyjemność bywać. Niepowtarzalna atmosfera Salonu, z nieodłącznym zapachem zmieszanych aromatów herbaty, kawy i alkoholu oraz odgłosami niczym nie skrępowanych rozmów. Cisza Biblioteki i kilka poziomów półek z książkami, wygodna czytelnia i informacje z różnych źródeł, zgromadzonych z myślą o uczestnikach klubowych spotkań. Gwar restauracji zwanej Jadalnią, z potrawami na miarę przyzwyczajeń menedżerów należących do Klubu. Ciche powitania znajomych, spotykających się w Holu i krótkie rozmowy na stojąco. Wymiana pozdrowień w Szatni, gdzie każdy ma własne miejsce do wieszania swojego okrycia i gdzie najłatwiej o dyskretne umówienie spotkania.

Wszędzie tam, gdzie przebywają uczestnicy klubowych spotkań, otaczają ich dzieła z kolekcji Klubu. Obrazy, które dla odwiedzających Klub menedżerów są wzorem dla tworzonych przez nich prywatnych kolekcji.

Klub Menedżera w wirtualnej formie nie pozwoli poczuć zapachu kawy czy potraw w Jadalni, ale zapewni wiele innych przyjemności i korzyści. Wszystko pod okiem i z udziałem prowadzących Klub, których rola polega na pomocy w organizowaniu kontaktów pomiędzy menedżerami, pomiędzy menedżerami a ekspertami, na zapewnieniu dostępu do materiałów interesujących menedżerów, materiałów jakich nie znajdą w żadnym innym miejscu.


Raz jeszcze zapraszam do Klubu.

Mirosław Wróbel

Redaktor naczelny portalu

Wykłady

Zobacz wszystkie
wróć do góry

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Nasze publikacje

Okładka

Ochrona informacji

Grzegorz Wesołowski
Okładka

Zarządzanie zdrowiem

Rafał Bułdak,
Tomasz Sawczyn
Okładka

Bezpieczeństwo decyzji

Iwona Kamińska
Okładka

Stany lękowe

Tomasz Piss,
Jan Kaczmarek

Oferty